Wśród książek, jakie obecnie dostępne są na rynku znaleźć można wiele ciekawych propozycji. Dzięki temu wszyscy bez najmniejszego problemu znajdziemy odpowiednio dobraną pozycję dla siebie. Czasem wydaje nam się, że nie ma już nic ciekawego do czytania. Okazuje się, że jesteśmy w błędzie, ponieważ kolejni, niezapomniani autorzy, mają dla nas swoje najnowsze propozycje, które można czytać z zapartym tchem. Może nie jest to najnowsza propozycja, ale na pewno zasługuje na uwagę. Do czytania “Miłość i inne obsesje” zaprasza Liane Moriarty (https://www.taniaksiazka.pl/milosc-i-inne-obsesje-liane-moriarty-p-1340562.html).

W poszukiwaniu miłości

Ellen ma trzydzieści pięć lat. W tym wieku, według pojęcia niektórych osób, powinna mieć już przy sobie męża (no, może chociażby stałego partnera) i dziecko lub nawet dwójkę. A ona nie ma dzieci, ponieważ nawet nie ma przy sobie idealnego kandydata, który mógłby być dawcą nasienia. Na szczęście kobieta ma wspaniałą pracę. Jest hipnoterapeutką i zawsze może liczyć na zajęcie. W między czasie Ellen czatuje w sieci z mężczyznami. Tam to właśnie poznaje Patricka z którym po jakimś czasie udaje się na randkę. Mężczyzna sprawia na niej bardzo miłe wrażenie. Wdowiec, który wychowuje kilkuletniego synka wydaje się bardzo mocno poukładany i pewnie stąpający przez życie. Wydaje się, że oboje są dla siebie stworzeni. Patrick również jest pod wrażeniem Ellen, dlatego też postanawia wyjawić kobiecie pewna tajemnicę. Otóż od trzech lat mężczyzna ma stalkerkę. Jest nią Saskia – jego była dziewczyna.

Obsesja i szaleństwo

Patrick boi się, że Ellen się przestraszy i nie będzie chciała mieć już z nim więcej do czynienia. Okazuje się, że wręcz przeciwnie. Ellen nie ucieka. Osoba Saski zaczyna ją coraz bardziej intrygować. Na tyle, że zaczyna ona zbierać o niej informacje. Chce wiedzieć o niej wszystko. Jakie kierują nią motywy przewodnie? Jaka Saskia jest na co dzień? Z czasem Ellen nie zauważa, że z obserwatorki sama zaczyna zamieniać się w stalkera, który nie odpuszcza. Do czego ją to zaprowadzi? Czy związek z Patrickiem będzie zbudowany na uczciwości? Czy jednak pojawią się jeszcze jakieś tajemnice? Okazuje się bowiem, że Patrick bardzo mocno zaczyna idealizować swoją zmarłą żonę. Co się z nią tak właściwie stało kilka lat wcześniej? Wyjdzie na jaw, że nie wszystko jest takie jak się wszystkim wydaje dookoła i jeszcze nie jedna osoba będzie musiała się przekonać, że uczciwe osoby do takich wcale nie należą. “Miłość i inne obsesje” to jedna z nietypowych książek, które czyta się z wielką przyjemnością.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com