Krążące powszechnie powiedzenie mówi, że kobieta z niczego potrafi zrobić zupę i sałatkę. Dziś skupimy się właśnie na temacie zup i krótko opowiemy o książce “Zupa dobra na wszystko” Jolanty Naklickiej-Kleser. Te z pozoru nudne potrawy zyskają przez przepisy zawarte w książce zupełnie inne, lepsze oblicze i  z pewnością zachęcą do jedzenia wielu niejadków.

Przez żołądek do serca

Patrząc ze statystycznego punktu widzenia, Polacy zjadają największe ilości zup na świecie. Nic dziwnego mając tak bogate możliwości kulinarne jeśli chodzi o tradycyjną polską kuchnie. Dla wielu z nas zupa jet podstawową i bez niej obiad nie jest pełny. W książce “Zupa dobra na wszystko” znajdziemy aż sto przepisów stworzonych przez autorkę lektury, zamieszczonych w dziewięciu rozdziałach. Umieszczono tu receptury dosłownie na każdą okazję: na uroczysty obiad, wykwintne przyjęcie, na chłodne dni, na upalne lato… Co ciekawe możemy tu także znaleźć zupy, które wspomagają regenerację organizmu jak i te, które poprawiają humor i samopoczucie. Niesamowita skarbnica wiedzy, prawda? Pozycja łączy w sobie w rewelacyjny sposób kuchnię polską  jak i przepisy zaczerpnięte przez autorkę z licznych podróży.

Coś z niczego

Pusta lodówka? To tez nie jest problemem. W swojej książce Jolanta Naklicka-Kleser przedstawia również przepisy z których można wyczarować fenomenalne zupy nawet mając pustą lodówkę. Kolejnym ogromnym plusem jest pokazanie, jak przetwory przygotowane w czasie wakacji sprawdzają się w kuchni stanowiąc bazę do przygotowania zupy.
Książka polecana jest absolutnie każdemu, nie tylko kobietom, które lubią poszaleć w kuchni. Każdemu, kto szuka inspiracji na smaczny, treściwy posiłek dopasowany do indywidualnych upodobań, pory roku, a nawet naszego nastoju. Autorka jest prawdziwą pasjonatką gotowania, dlatego też na kartach swojej książki zawarła przepisy, które zupełnie odmienią nasz pogląd na standardowe dania. Uwaga! Książka nie jest oklepaną książką kucharską. Jest to książka wdana z pasją i miłością do gotowania. By lepiej poznać autorkę książki i jej kulinarne przygody warto sięgnąć także po książki takie jak “Zdrowe łakocie. Domowe słodycze dla dzieci”, “Lodovo czyli domowe, zdrowe lody, zimne desery i smoothie” czy “Zdrowe przetwory. 80 przepisów. Konfitury, kiszonki, pesto i wiele innych..”. Z pewnością w każdej wymienionych książek każdy znajdzie coś dla siebie.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com